Zabawy na poczucie własnej wartości

Bardzo dobrym sposobem rozwoju poczucia własnej wartości dzieci jest proponowanie
im zabaw, które pomagają dostrzec własne mocne strony, umiejętności, wyjątkowość. Można
je przeprowadzić także w domu.
Prosimy dziecko o dokładne obejrzenie swojej
twarzy, znalezienie szczegółu, który im najbardziej się podoba i ich wyróżnia. Potem zadaniem dzieci jest narysowanie swojej twarzy. Ważne w tej zabawie jest zwrócenie uwagi
na to, że każdy jest niepowtarzalny, każdy ma cechy, które go wyróżniają.
Kolejną zabawą wzmacniającą poczucie włąsnej wartości jest zabawa w odrysowywanie dłoni. Na kartce dziecko odrysowuje swoje dłonie. Następnie w miejsce palców dziecko rysuje to co lubi najbardziej , z czego jest dumny. Potem rodzic moze dopisać dorysować narysynku rzeczy ktore lubi w dziecku, z czego jest patrzeć namocne strony dziecka.
Jedną z ostatnichzabaw może być wykonaie rysunku . Dzieci podpisują się na kartkach( jeśli nie potrafią robi to rodzic). Dziecko ywkonuje rysynek na temt ” czułem się ważny gdy….”.Po zakońćzeniu rozmawiamy z dzieckiem o wykonanym rysunku.
Życzę owocnej zabawy.