JADŁOSPIS

Poniedziałek 26.02.2024Wtorek  27.02.2024Środa  28.02.2024Czwartek  29.02.2024  Piątek 01.03.2024
ŚNIADANIEOwsianka z żurawiną (1,7), pieczywo mieszane (1), masło (7), wędlina, papryka, sałata, herbata malinowaPieczywo mieszane (1), masło (7), wędlina, twaróg (7), konfitura malinowa, pomidor, ogórek kiszony, kakao (7), herbata żurawinowaPieczywo mieszane (1), masło (7), wędlina, ogórek, roszponka, kawa inka (1,7), herbata dzika różaPieczywo mieszane (1), masło (7), pasta z zielonego groszku własnego wyrobu, ser żółty (7), pomidor,  roszponka, kakao (7), herbata miętowaOwsianka z rodzynkami (1,7), pieczywo mieszane, masło (7), pasta z jajeczna (3), ser żółty (7), papryka, herbata owoce leśne
ZUPAZupa koperkowa z makaronem zacierka, zabielana (1,7,9)Zupa pomidorowa z ryżem (9)Krem brokułowy z grzaneczkami, zabielany (1,7,9)Krupnik z mięskiem i ziemniakami (1,9)Barszczyk z drobnym makaronem (1,9)
II DANIEPulpety z indyka z pieca w sosie ziołowym (1,3), kasza bulgur (1), fasolka szparagowa, kompot śliwkowyPieczeń rzymska (3), ziemniaki puree (7), buraczki, kompot agrestowyMakaron w sosie pomidorowym z soczewicą czerwoną i mięsem z kurczaka (1), ogórek kiszony, kompot wieloowocowyNaleśniki z serkiem malinowym własnego wyrobu (1,3,7), marchew w kratkę, kompot owoce leśneFilet rybny w panierce (1,3,4), ziemniaki puree (7), surówka z białej kapusty, kompot truskawkowy
PODWIECZOREKShake własnego wyrobu bananowo-malinowy na jogurcie z chia (7)Budyń śmietankowy z musem truskawkowym (7)Ciasto czekoladowe własnego wypieku (1,3,7)Kawiorek z czekoladową pastą z ciecierzycy – własny wyrób (1)Porcja owoców: Banan, jabłko

Spis alergenów: 1 – zboża zawierające gluten (tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz) oraz produkty pochodne, 3 – jaja i produkty pochodne, 4– ryby i produkty pochodne, 5 – orzeszki ziemne, orzechy arachidowe i produkty pochodne, 6 – soję i produkty pochodne, 7 – mleko i produkty pochodne, 8 – orzechy tj. migdały, orzechy laskowe, włoskie, nerkowca, brazylijskie, pistacjowe i produkty pochodne, 9 – seler i produkty pochodne, 10– nasiona gorczycy i produkty pochodne, 11– nasiona sezamu i produkty pochodne.

Woda podawana jest dzieciom bez ograniczeń 🙂
Kuchnia zastrzega sobie prawo do zmian w jadłospisie związanymi z dostawą towarów do placówki.
W każdy czwartek dzieci spożywają śniadanie w formie bufeciku z różnorodnymi zdrowymi produktami, najmłodsi sami decydują o tym, co znajdzie się na ich talerzyku.

🍎 POSIŁKI W NASZYM PRZEDSZKOLU 🍐

Poniedziałek 19.02.2024Wtorek  20.02.2024Środa  21.02.2024Czwartek  22.02.2024  Piątek  23.02.2024
ŚNIADANIEOwsianka na mleku z rodzynkami (1,7), pieczywo mieszane (1), masło (7), wędlina, ogórek kiszony, sałata, herbata malinowaPieczywo mieszane (1), masło (7), twarożek (7), dżem truskawkowy, wędlina, pomidor, sałata, herbata z żurawinowa, kakao (7)Pieczywo mieszane (1), masło (7), ser żółty (7), pasta własnego wyrobu z ciecierzycy i suszonych pomidorów, ogórek,  herbata owoce leśne, kawa inka (1,7)Owsianka na mleku z żurawiną (1,7), pieczywo mieszane (1), masło (7), pasta z kurczaka z warzywami, ser żółty, ogórek kiszony, papryka, herbata dzika różaPieczywo mieszane (1), masło (7), jajko gotowane (3), ser żółty, roszponka, papryka, herbata miętowa, kakao (7)
ZUPAZupa z fasolką szparagową z kaszą jaglaną zabielana (7,9)Rosół z makaronem (1,9)Zupa jarzynowa ze szpinakiem zabielana z kaszą jęczmienną (1,7,9)Kapuśniak z mięskiem i ziemniakami (9)Krem marchewkowy z grzaneczkami, zabielany (1,7,9)