Adaptacja.

Drodzy rodzice!

Już niebawem 1 września oraz dni adaptacyjne. W trosce by ten szczególny czas był dla Państwa i dla Państwa dzieci możliwie spokojny, chciałabym zaproponować Państwu pewną aktywność, która pozwoli na zapoznanie się z naszym przedszkolem już dziś 🙂

Chciałabym aby Państwo wraz z dzieckiem pooglądali zdjęcia sali, szatni czy łazienki.

W czasie oglądania opowiadajcie dzieciom, co widzicie, o stolikach, krzesełkach o posiłkach w przedszkolu, nakierujcie uwagę dziecka na szafki z zabawkami. Rodzicu wzbudź ciekawość poprzez pytania „Jak myślisz, czy tam są auta, czy tam są puzzle?”. Skieruj swoja i dziecka uwagę na środek sali (dywan) zadawaj pytania -np. „Jam myślisz, po co w przedszkolu jest dywan? „. Pokaż dziecku zdjęcie leżaków, opowiedz o tym. Zobaczcie wspólnie zdjęcie łazienek, policzcie umywalki, pokaż dziecku miejsce na ręczniczki. Obejrzycie razem zdjęcia szatni. Zadawaj dziecku pytania ” Co to za miejsce?” ” Co tutaj się zostawia?” ” Po co, są te znaczki u góry?”. Naucz dziecko jak może rozpoznać znak swojej sali ( drzwi wejściowe).

Miłego oglądania

Psycholog Klaudia Krych-Wincenciak