Zajęcia popołudniowe 19.11

Witajcie Wiewiórki 😊 Przedstawiam Wam II wersje pracy plastycznej pt. Smok Wawelski do wykonania do wyboru przez Was. Miłej zabawy😊

I wersja pracy plastycznej Smok Wawelski (zdjęcie poniżej):

Do wykonania pracy plastycznej przestrzennej potrzebna nam będzie rolka po papierze toaletowym, 4 zielone pompony: 2 mniejsze i 2 większe, 2 oczka, kilka pasków czerwonej i żółtej bibuły o wymiarach  2 cm x 10 cm, klej, zielona farba, pędzel. Na początku dziecko maluje rolkę po papierze zieloną farbą. Po wyschnięciu rolki przykleja klejem 2 większe pompony  i 2 mniejsze na rolce w miejscu jak na zdjęciu powyżej. Następnie dziecko przykleja na większych pomponach oczy smoka. Na zakończenie dziecko przykleja w środkowym otworze wewnątrz otworu rolki (przy brzegu) paski żółtej i czerwonej bibuły jeden obok drugiego. Smok Wawelski ziejący ogniem jest gotowy.

II wersja pracy plastycznej Smok Wawelski (zdjęcie poniżej):

Do wykonania pracy będziemy potrzebować 1 wytłoczkę po jajkach zamykaną o pojemności 10 szt, oraz wyciętą środkową część z drugiej wytłoczki (jak na zdjęciu powyżej), 2 gumki recepturki, 2 żółte nakrętki plastikowe, pasek papieru czerwonego o wymiarach 4 cm x 10 cm, pasek białego papieru o wymiarach 15 cm x 3 cm, kilka pasków brązowego papieru lub gazety o wymiarach 1 cm x 20 cm,  klej, zieloną farbę, pędzel, czarny mazak. Na początku dziecko maluje 1 wytłoczkę na zewnątrz zieloną farbą – tułów smoka oraz wycięty z 2 wytłoczki środkowy fragment z kolcami – grzebień smoka. Następnie po wyschnięciu wycina na pasku z białego papieru zęby smoka, które przykleja klejem na otwartym brzegu wytłoczki, na pasku czerwonego papieru wycina koniec języka jak na zdjęciu. Kolejno dziecko umieszcza pomalowany i wyschnięty grzebień smoka na górnej części wytłoczki i mocuje go 2 gumkami recepturkami. Następnie przykleja oczy z nakrętek i rysuje czarnym mazakiem kropki na nakrętkach. Następnie przykleja język smoka w miejscu jak na zdjęciu. Na zakończenie dziecko zagina paski brązowego papieru lub gazety w harmonijkę i przykleja ogon smoka lub owija dookoła 4 kolca na grzebieniu smoka (jak na zdjęciu).