Środa II część- zajęcia muzyczne + utrwalanie liter

1. Nauka II zwrotki piosenki  Piotr Rubik piosenki dla dzieci ,,O zdrowiu”
  • 2. Rozmowa na temat 2 zwrotki:

– co jest jeszcze ważne w zdrowym trybie życie?

– dlaczego ruch to zdrowie?

– czy potrafisz wykonać wszystkie czynności z piosenki ? ( dzieci wykonują ćwiczenia razem z piosenką)

Tekst piosenki

1.Opowiem wam historię,

Jak warto dbać o zdrowie,

Codziennie już od rana,

Mam siły do biegania.

Witamin dużo zjadam,

To babci dobra rada,

Jem świeżo, kolorowo,

Mam buzię bardzo zdrową.

Refren: Czy zielone, czy bordowe,

Jedz warzywa, bo są zdrowe,

Smakowite i pachnące,

Pozłacane słońcem. La, la, la, la…

2. Ćwiczenia, ważna sprawa,

Z tym dobra jest zabawa,

Wymachy nogą prawą,

I lewą równie żwawo,

Przysiady, skok do góry,

Skaczemy jak kangury,

Rozciągam się i pływam,

Muzyka mnie porywa.

• 3.Utrwalamy poznane literki ( o,i,a,e )
  • Co to za litera? -Dziecko losuje kartonik z literką pytamy dziecko co to za literka, jaki wyraz się na nią zaczyna. Następnie dziecko zapisuję literkę w kaszy na tacy lub gładkiej kartce.
  • Poszukiwacz samogłosek – zadaniem dziecka jest odnalezienie przedmiotu w domu na daną literkę wypowiedzianą przez rodzica.
  • Koło literek- (Potrzebne przedmioty: kawałek tektury, klamerki). Wycinamy z tektury kółko, dzielimy je na 8 części, w każdej wpisujemy jedną samogłoskę (małą i wielką). Jeśli mamy drewniane spinacze to na każdym piszemy jedną samogłoskę, jeśli mamy plastikowe można przykleić małą karteczkę z literką. Zadaniem dziecka jest odnalezienie takiej samej literki i przypięcie do niej klamerki.  Zdjęcie poglądowe my zapisujemy litery pisany małe i wielkie.
  • 4.Gra ruchowa – przygotuj kostkę oraz wytnij obrazki z ćwiczeniami. Kulaj kostką  na zmianę z rodzicem, gdy kulniesz kostką daną cyfrę wylosuj obrazek zgodny z liczbą oczek i wykonaj ćwiczenie.