19.11.2021-zajecia poranne

1.Potrawy z różnych regionów

N. prezentuje tablicę demonstracyjną i wskazuje na niej kolejne potrawy. Opowiada, jaki mają smak (słodki, słony, kwaśny) i gdzie można ich spróbować. Pokazuje na dużej mapie Polski region, w którym je się te potrawy.

Otwórz zdjęcie

-Jak się nazywają produkty i dania charakterystyczne dla regionu, w którym mieszkasz?
Z jakim regionem kojarzą się te nazwy: kwaśnica, bundz, oscypki? Czy jadłeś którąś z tych
potraw? Jak smakowała? Narysuj palcem linię, która biegnie od omawianych potraw do mapy Polski. Pokaż na mapie Polski, gdzie się znajduje ten region.
-Z jakim świętem jest związany rogal świętomarciński? Czy miałeś okazję jeść takiego rogala? Co taki rogal ma w środku? Jaki ma smak? Narysuj palcem linię, która biegnie od omawianej potraw do mapy Polski. Pokaż na mapie Polski, gdzie się znajduje ten region.
-Czy słyszałeś kiedyś te nazwy: kartacze, sękacz? Z jakim regionem ci się one kojarzą? Czy jadłeś te potrawy? Narysuj palcem linię, która biegnie od omawianej potraw do mapy Polski. Pokaż na mapie Polski, gdzie się znajduje ten region.
-Czy jadłeś kiedyś cebularza? Popatrz na zdjęcie i powiedz, jak on wygląda. Jak myślisz, co jest jednym ze składników tej potrawy? Narysuj palcem linię, która biegnie od omawianej potraw do mapy Polski. Pokaż na mapie Polski, gdzie się znajduje ten region.

2.Co można tam robić? – zagadki pantomimiczne.
N wybiera kilkoro dzieci i mówi im na ucho,w jakim miejscu się znalazły, np.: góry, jeziora, las, morze. Następnie prosi, aby pokazały,co można robić w tych miejscach. Pozostałe dzieci odgadują, gdzie one mogą przebywać.