Realizacja projektu edukacyjnego ,, Ekokulturalne Przedszkole „

Zadanie I – wrzesień

Stworzenie w sali zielonego kącika z roślin przyniesionych przez dzieci.

Zadanie II

W październiku dzieci z Przedszkola Leśna Drużyna w Kamionkach obchodziły Dzień Dzewa. W tym wyjątkowym dniu posadzilismy drzewa w ogrodzie przedszkolnym. Poznaliśmy budowę drzewa, zastanawialiśmy się po co sądzimy drzewa. Odkryliśmy, że w naszej sali wiele przedmiotów wykonanych jest z drewna.
Przedszkolaki odkryły, że papier powstaje z drzew. Był to idealny moment na zwrócenie uwagi na ochronę drzew i oszczędzanie papieru.
Tak samo, jak w zeszłym roku w kąciku plastycznym powstało miejsce na gromadzenie makulatury, którą można jeszcze wykorzystać. Natomiast papier, który już jest zużyty wyrzucam do specjalnego pojemnika przeznaczonego tylko na papier.

Zadanie III

Zajączki z Przedszkola Leśna Drużyna w Kamionkach z pomocą jednego z rodziców wykonały hotel dla owadów.
Dzieci przygotowywały się do realizacji zadania przez cały tydzień. Rozmawialiśmy na temat przygotowań zwierząt do zimy. Dzieci obejrzały prezentację owadów, które mogą zamieszkać w domku i dowiedziały się dlaczego tak ważne jest dbanie o owady.
Hotel został umieszczony w naszym ogrodzie przedszkolnym. Czekamy na gości!

Zadanie IV

Dzieci z Przedszkola Leśna Drużyna w Kamionkach troszczą się o zwierzęta zimą. Dzieci dowiedziały się, że niektóre ptaki odlatują na zimę, a te, które pozostają należy dokarmiać. W mroźny, zimowy dzień do karmników trafiły przysmaki dla naszych małych przyjaciół.

Zadanie V

Dzieci z Przedszkola Leśna Drużyna w Kamionkach wykonały zadanie styczniowe. Stworzyliśmy Pożeracza Nakretkowego oraz rozmawialiśmy o konieczności segregacji odpadów i użyteczność plastikowych nakrętek. W ten sposób zachęcamy do karmienia stworka naketkami, które następnie zostaną przekazane Stowarzyszeniu Klaudynek (akcja ,, Odkręcaj z nami świat” )

Dochód ze sprzedaży nakrętek zostanie przeznaczony na rehabilitację i usprawnianie osób niepełnosprawnych.

Zadanie VI

Dzieci z Przedszkola Leśna Drużyna w Kamionkach zrealizowały wyzwanie na luty: Drugie życie zimowych ubrań. Przeprowadziliśmy burze mózgów na temat ,, Co można zrobić z niechcianymi ubraniami „.
Nadaliśmy drugie życie zimowym skarpetkom i rekawiczkom tworząc z nich pacynki do teatrzyku. Ponadto dzieci pisakami do tkanin namalowały grafiki na bluzkach, które dzięki temu stały się jak nowe i o wiele ciekawsze. Podczas pokazu mody nasi modele zaprezentowali ekokoszulki😉

Zadanie VII

Rozmawialiśmy na temat znaczenia wody oraz o konieczności jej oszczędzania. Stworzyliśmy kodeks oszczędzania wody w naszej sali przedszkolnej.