Bieg dla dzieci „sprintem do maratonu”

Sprintem do Maratonu

Ogólnopolski Maraton Dla Przedszkolaków

Termin 30 wrzesień, 2 październik

3 październik (dla rodziców)

Jaki powinien być strój małego biegacza?

• Odzież powinna być dostosowana do warunków panujących na zewnątrz.
  • Powinien być to wygodny strój sportowy, zapewniający swobodę ruchów.
  • Najważniejsze jest obuwie. Dobrze, by buty sportowe sięgały kostki. Powinny być dobrze zasznurowane – wyeliminuje to drobne kontuzje i urazy.
  • Przy mniej korzystnych warunkach atmosferycznych zabierając dzieci na zewnątrz należy pamiętać o cienkiej czapce, cienkich rękawiczkach i chustce na szyję. Specjalnie została wspomniana chustka, a nie szalik, ponieważ jest za długi i bardzo często za ciepły. Głowa, ręce oraz szyja są bardzo wrażliwe na zimno, więc należy je szczególnie chronić.

Termin biegu

30 wrzesień

Grupy:

Wędrujące Żuczki- godz. 10:00

Żwawe Rybki- godz. 10:15

Kicające Zajączki-  godz. 10:30

Tańczące Jeżyki-  godz. 10.45

2 Październik

Grupy:

Szybujące Orły-  godz. 10:00

Zwinne Wiewiórki- godz. 10:20

Sprytne Lisy- godz. 10:40

Błyskawiczne Jastrzębie  11:00

Tropiące Wilki godz. 11:30

Bieg dla rodziców- Sobota 3 października

Zachęcamy rodziców by w sobotę zabrały swojego przedszkolaka i jego rodzeństwo /dziadków; ciocie i wujków na wspólny spacer/bieg. Dystans, który zostanie przez Państwa  osiągnięty zsumujemy z osiągnięciami innych rodzin i wpiszemy do licznika. Prosimy udokumentować bieg zdjęciami.

Uwaga!!!

Konkurs dla rodziców  na najlepsze zdjęcie z podjętych aktywności. Konkurs na Instagramie zostanie ogłoszony 28 września przez wydawnictwo Bliżej Przedszkola.