Wskocz do świata Hervé Tulleta, podążaj za swoim dzieckiem w zabawie i uwolnij swoją wyobraźnię! Ta niezwykła książka, która powstała jeszcze przed erą smartfonów działa w niezwykły sposób na wyobraźnię. Budzi śmiech i radość, a dzieci chcą do niej ciągle wracać. 

Książka Hervé Tulleta szybko stała się międzynarodowym hitem – sprzedano ponad 3 mln egzemplarzy na całym świecie! Została wydana w kilkudziesięciu językach, trafiła m.in. na listę bestsellerów „New York Timesa” oraz Amazon.com. Autor oraz ilustrator Hervé Tullet – ojciec trójki dzieci – potrafi sprawić, że jego ilustracje wręcz „rozmawiają” z dziećmi!

Naciśnij mnie to książka, którą trzeba przekręcać, na którą trzeba dmuchać, której trzeba klaskać… Interaktywna, niezapomniana, zachęca dzieci i dorosłych do wspólnej zabawy i nauki. Niezwykłe przygody kolorowych kropek rozbudzą wyobraźnię każdego czytelnika!

Interaktywne FIGLE MIGLE wciągają do wspólnej zabawy i lektury zarówno dzieci, jak i rodziców. Ta książka nie potrzebuje baterii ani zasilania – wystarczy dziecięca wyobraźnia!

PORYSUJ MNIE – książka z zadaniami do kolorowania, łączenia kropek i rysowania – zabawa i przygotowanie do nauki pisania – dla 4, 5, 6-latków – Herve Tullet

Książka aktywnościowa z licznymi zadaniami do wykonania, do kolorowania, bazgrania, łączenia i rysowania szlaczków, a przede wszystkim do kreatywnej, kolorowej zabawy z kropkami z bestsellera NACIŚNIJ MNIE! Odpowiednie dla dzieci 4, 5 i 6 lat do zabawy i jako przygotowanie rączki do szkolnego pisania.  

EDZIO. PRZYJĘCIE W BLASKU KSIĘŻYCA

ASTRID DESBORDES

MARC BOUTAVANT (ilustracje)

JACEK MULCZYK-SKARŻYŃSKI (tłumacz)

JOANNA OLECH (redakcja)

Wiewiórek Edzio żyje w dziupli wielkiego kasztana (tak, nie kasztanowca). Brak mu śmiałości, żeby poznać sąsiadów. Jednak pewnego wieczoru ktoś puka do jego drzwi… To pierwsza z serii książek „Edzio i przyjaciele” autorstwa Astrid Desbordes. Historia o Edziu, który pokonuje swoją nieśmiałość i poznaje nowych przyjaciół. Książkę zilustrował znakomity francuski grafik Marc Boutavant, twórca znanego na całym świecie misia Mukiego.

Autorska książka Iwony Chmielewskiej. Dziewczynka prasuje haftowany obrus, cenną pamiątkę po babci. Zamyśla się i na białym płótnie powstaje ślad spalonego żelazka. To prawdziwy kłopot. Niedługo wróci mama.

To książka, która w kilkunastu zdaniach i obrazach mieści więcej niż niejedna powieść.

Prawdziwy majstersztyk i picture book w czystej postaci.

Babcia w tenisówkach, dziadek w kąpielówkach. Babcia jak perełka, dziadek jak muszelka. Mają swoje pasje, marzenia, radości i troski. Są w sile wieku, ale w głębi serca zawsze młodzi – i zakochani w swoich wnukach.

Obrazkowa książka duetu Małgorzata Swędrowska i Joanna Bartosik w kolejnej – po „Moja mama, mój tata” – familijnej odsłonie. Tym razem z czułością i uwagą portretują babcie i dziadków.

„Babcia i dziadek to ważne postaci w życiu dziecka. Zdarza się, że mają więcej czasu, uważności i czułości niż rodzice. Bywa też tak, że są zabiegani, uwikłani w choroby, czują niemoc i bezradność. Z jednej strony to dziadkowie dają dziecku siebie, ale i dziecko może być dla swoich dziadków niezwykłym “lekarstwem” i mocą napędową do życia.

Książka jest zbudowana podobnie jak “Moja mama mój tata”- obrazy dopełniają tekst i zapraszają do snucia opowieści. To, co wyróżnia książkę to refleksja nad swoją relacją do dziadków. Dziecko poczyni ją w warstwie obrazowej, a dorosły znajdzie tę chwilę zastanowienia między wierszami, w metaforach i wieloznacznościach. Zależało mi, by pokazać w książce nie tylko radosnych, gotowych na każde poświęcenie i wyzwanie dziadków, ale też by zaznaczyć z jakimi trudami się zmagają, pokazać, że starość ma niejedno oblicze….”

Małgorzata Swędrowska

Mama goni, rozśmiesza, staje na rzęsach… Tata lata, pociesza, przenosi góry… Tak widzą nas, rodziców, dzieci: potrafimy zrobić niemal wszystko i niezależnie od tego, czy robimy coś lepiej, czy gorzej, to w oczach dziecka jesteśmy zawsze ważni, zawsze potrzebni. Jesteśmy ich całym światem.  

Książka „Moja mama mój tata” ma dwie perspektywy. Pierwsza to punkt widzenia dziecka. Czytamy proste zdania, interpretujemy ilustracje i szukamy w nich szczegółów własnych doświadczeń. Druga perspektywa przeznaczona jest dla rodzica, który definiuje swoje rodzicielstwo we wszystkich odcieniach emocji. Podważa swoje kompetencje, cieszy się z sukcesów, dąży do doskonałości. Ta książka ma przynieść nam odpowiedź: tak, jesteś wystarczająco dobrą mamą! Tak, jesteś wystarczająco dobrym tatą! Zmieniaj, co można zmienić. Umacniaj, co można wzmocnić. Bądź dumna, dumny z siebie i rób wszystko, by być dla dziecka światem – złożoności, wieloznaczności, przeciwieństw, skrajności, dobra i prawdy.