Akcje prowadzone w naszym przedszkolu – serdecznie zapraszamy do włączenia się do nich 🙂

Pola Nadziei – to kampania, która ma na celu promowanie niesienia bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjum oraz rozwój wolontariatu. W ramach działań projektowych zajmujemy się edukowaniem i promowaniem idei hospicyjnej, a także organizujemy zbiórki publiczne i zgromadzone środki przekazujemy na opiekę paliatywną. Przyjaciele naszego hospicjum – firmy, szkoły i przedszkola organizują się i jesienią wspólnie sadzą cebulki żonkili, które są symbolem nadziei. Kiedy wiosną kwiaty zakwitną, tworzą całe pola nadziei, następnie ścięte, rozdawane są na ulicznych kwestach. Zebrane w ten sposób środki pozwalają na zaspokajanie najważniejszych potrzeb podopiecznych hospicjum.

Zbiórka nakrętek plastikowych – wspólnie z Stowarzyszeniem KLAUDYNKA zapraszamy do wspólnej akcji ZBIERANIA NAKRĘTEK „ODKRĘCAJ Z NAMI ŚWIAT”. Dochód ze sprzedaży nakrętek zostanie przeznaczony na rehabilitację i usprawnianie osób niepełnosprawnych

Paczka dla Bohatera – W paczkach, które przed świętami Bożego Narodzenia trafiają do kombatantów, znajdzie się nie tylko żywność i artykuły chemiczne, ale też kartki ze świątecznymi życzeniami.

Będziemy prowadzić zbiórkę – potrzebne są artykuły żywnościowe z długim terminem przydatności – herbata, kawa, słodycze, konfitury i dżemy, konserwy mięsne i rybne, witaminy, kasza, ryż i bakalie. A także artykuły chemiczne i higieniczne.

Paczki trafią do żołnierzy, którzy walczyli na wszystkich frontach II wojny światowej, żołnierzy podziemia niepodległościowego w kraju w czasie wojny i po jej zakończeniu, osób represjonowanych przez władze PRL oraz weteranów poszkodowanych w misjach pokojowych poza granicami kraju.

Zbiórka pieniędzy dla Schroniska Benkowo – serdecznie prosimy o wsparcie naszej akcji

Akcje Redemptoris Missio z siedziba w Poznaniu – zbiórka artykułów opatrunkowych, okularów, mydła, szczotek dla Afryki

Programy, w których bierzemy udział

Kubusiowi Przyjaciele Natury – to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś.

Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat. Akcja objęła swoim zasięgiem już ponad 4 miliony dzieci. W tym roku po raz 12. dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych w całym kraju wezmą udział w zajęciach tematycznych, podczas których nauczą się troszczyć o środowisko naturalne, poznają podstawowe zasady ekologii i dowiedzą, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznają korzyści płynące z ruchu.

Mamo, tato, wolę wodę! – to jeden z najbardziej cenionych programów edukacyjnych w Polsce zainicjowany w 2009 roku przez Żywiec Zdrój w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych.

Jego nadrzędnym celem jest wykształcenie u dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych ze szczególnym podkreśleniem roli wody w codziennej diecie, a także zwrócenie ich uwagi na zagadnienie ochrony środowiska

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z Unicef – przybliżanie dzieciom tematyki praw dziecka